april 2017 | Sarah Lykke
  • Magazine
  • Blogs
    • Nye blogs
      • Design og indretning
      • Forældreskab
      • Foto
      • Mode
      • Træning og sundhed
    • Toplister
    • Forældreskab
    • Foto
    • Mode
    • Træning og sundhed
  • Flere
    • Design og indretning
  • Toplister
  • Opret blog
    Sarah Lykke

    Velkommen til mit lille univers.
    Jeg hedder Sarah Lykke Post Førgaard, og jeg er 26 år gammel. Jeg forsøger at balancere mellem livet som mor, min uddannelse som makeup artist, iværksætteri samt min store passion for mode og skønhed. På min blog deler jeg både mit upolerede leverpostejs-liv samt hverdags-glam når det går allerbedst. Jeg glæder mig til at tage jer med på rejsen, og dele en masse inspiration om moderskab, skønhed og mode.

    Kontakt:
    bysarahlykke@hotmail.com

    • Facebook
    • Instagram
    • Nouw
    • Pinterest
    • Snapchat
    • Twitter
    • Youtube

    Tilmeld nyhedsbrev

    Instagram @sarahlykkeforgaard

    Kategorier

    • EVENTS
    • HVERDAGS GLIMT
    • INDRETNING
    • INSPIRATION
    • MAD
    • MIN VIRKSOMHED
    • MODE
    • MODERSKAB
    • OUTFITS
    • PERSONLIG
    • REJSER
    • SHOPPING
    • SKØNHED
    • SMYKKER

    @SARAHLYKKEFORGAARD

    30. april 2017

    Follow me on Instagram: @sarahlykkeforgaard

    Hej girls. Jeg sidder på hotellet og venter på at vi skal afsted mod lufthavnen. Vi har haft en fuldstændig gennemført ferie, og det er slet ikke til at forstå ugen allerede er gået. I dag vil jeg dele mine seneste post på Instagram med jer.

    Billede 1: Sidste dag ved poolen. Inden jeg rejste, købte jeg disse fine badesandaler fra Calvin Klein. Er de ikke fine? Jeg har brugt dem flittigt på ferien, da de er perfekte at hoppe i, når man skal til poolen. Billede 2: Hotellet er simpelthen så smukt, og disse blomster er ingen undtagelse. Billede 3: Her er jeg iført min smukke kjole fra Claire Sofié. I kan læse mere om det danske brand i indlægget her. Billede 4: Kærlighed er skønt.. Hvad mere kan man sige? (-; Billede 5: Den ene pool på hotellet. Så smukt altså! Billede 6: Lidt shopping i lufthavnen. Vi fløj fra Hamborg, og jeg skulle selvfølgelig shoppe undertøj i Victoria's Secret. Billede 7: Selfie-time! Jeg er et stort smil i øjeblikket. Det er så skønt! Billede 8: Spiste det lækreste sushi fra Aiko, i fantastisk selskab. Dejlig aften og skøn mad. Billede 9: Min smukke nederdel fra Stella Nova og mine fine sandaler fra Sofie Schnoor. Begge er for mit vedkommende et must have her til sommer.

    Follow me on Facebook, Instagram and Bloglovin

      Synes godt om

      Kommentarer

      A BEAUTIFUL DRESS

      29. april 2017

      Ariana dress from Claire Sofié (here) // Shoes from Sofie Schnoor (here) // Sunglasses from Rayban (here)

      Hej sweeties. Jer som følger med på min instagram, ved at jeg på nuværende tidspunkt befinder mig på Gran Canaria. Jeg har haft en helt fantastisk uge, men det skal jeg nok fortælle mere om snart. Det skønne sommervejr, gav anledning til at hoppe i min smukke kjole fra Claire Sofié. Er den ikke fin? Claire Sofié er et dansk brand, hvor der kun fremstilles 200 eksemplarer pr. design. Det er derfor muligt at få en kjole, som ikke alle har. Kjolerne har et tidsløst, klassisk og meget feminint design. Det er muligt at finde en kjole til enhver anledning. I kan se det fine udvalgt af kjoler fra Claire Sofié lige her. I kan også følge med på instagram, hvor der er en masse inspiration at finde. Jeg håber at i har en dejlig weekend. Kram fra S.

      Indlægget er skrevet i samarbejde med Claire SofiéFollow me on Facebook, Instagram and Bloglovin

        Synes godt om

        Kommentarer

        SUMMER MUST HAVE

        13. april 2017

        //1. Dress from Envii (here) //2. Bag from Louis Vuitton (here) //3. Shoes from Sofie Schnoor (here) //4. Pullover from Selected (here) //5. Skirt from Stella Nova (here) //6. Rings from Hvisk (here and here)

        Hej girls. Det er efterhånden længe siden jeg har opdateret herinde, og det beklager jeg virkelig. Jeg har haft så travlt, og har haft en masse ting, der lige skulle falde på plads. I dag har jeg fundet nogle virkelig fine ting, som for mit vedkommende er et must have til sommer. Inden vi ser os om, er sommeren her. Det bliver så skønt! Jeg har fornylig investeret i den fine blonde nederdel fra Stella Nova, som jeg ved bliver et hit til sommer. I kan se billeder af nederdelen i indlægget her. Sandalerne fra Sofie Schnoor har jeg efterhånden haft i 5-6 år. Kan det virkelig passe? Og jeg har købt et par hvert år. Jeg er simpelthen så vilde med dem - og jeg kan slet ikke vente til at mit nye par skal tages i brug. De er så fine! Tasken fra Louis Vuitton er mit næste store køb, og jeg kan slet ikke vente til den er min. Den er så klassisk og fin. Kjolen fra Envii og strikken fra Selected er begge super fine. Strikken er så yndig i den rosa farve, og ville være perfekt til de sene sommeraftener. Smykkerne er fra Hvisk. Se hele udvalget af ringe lige her. Husk i også kan følge med på min stylistprofil lige her, hvor der løbende kommer ny inspiration til jer! Rigtig dejlig påske til jer! Kram fra S.

        Nogle links indeholder affiliate aftalerFollow me on Facebook, Instagram and Bloglovin

          Synes godt om

          Kommentarer

          sarahlykke

          • Go to Profil
          • Go to Startsiden
          • Go to RSS
          • Go to Sitemap

          Blog på Nouw

          • Opret en konto
          • Tag produkter med Metapic
          • Flyt din blog til Nouw

          Blogs

          • Andet
          • Design og indretning
          • Forældreskab
          • Foto
          • Generelt
          • Heste og ridesport
          • Mad & opskrifter
          • Mode
          • Personligt
          • Rejser og udlang
          • Sport
          • Træning og sundhed

          Nouw

          • Magazine
          • Almindelige betingelser
          • Privacy Policy
          • Cookies
          • Kontakt os
          • Hjælp
          • Service status
          • Build: 20.7.2021 03.44